İzmir'i Turuncuya Boya

Proje Bilgisi

Her yıl uluslararası çapta gerçekleştirilen Cinsiyete Dayalı Şiddet ve Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği ile Mücadele için 16 Günlük Aktivizm kampanyası, Orange the World (Dünyayı Turuncuya Boya), 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nden başlayarak 10 Aralık İnsan Hakları Günü'ne kadar sürer.

İlk olarak, 2017 yılında  “İzmir’i Turuncuya Boya” başlığı ile İzmir’e uyarlanan bu kampanya, çok kısa sürede büyük destek almış, çok sayıda insan, iş yeri, cafe, restoran ve firma bu kampanyaya destek vermişti. Kampanyanın son günü, 10 Aralık’ta gerçekleştirilen Turuncu Yürüyüş’e, çok sayıda kişi katılmış ve kampanya medya  tarafından büyük ilgi görmüştü.

O tarihten sonra, 2018 yılında kurumsal bir yapıya dönüşen Turuncu Dernek çatısı altında,  Birleşmiş Milletler’in aktivizm programı ile eş zamanlı olarak, her sene İzmir’i Turuncu Boya kampanyası, her sene daha çok bireysel ve kurumsal destek alarak gerçekleştirilmeye devam edildi ve bundan sonraki yıllarda da bir gelenek haline gelerek, gerçekleştirilmeye devam edilecek.Fotoğraf Galeri